Günümüzde yapısal ahşap; form, dayanım, koruma teknikleri ve taşıyıcı sistem bazındaki teknolojik gelişmeler ile dünyada gittikçe daha fazla kullanım alanı bulan bir malzeme haline gelmiştir. Yapısal ahşap hafif, uzun ömürlü ve taşıma gücü yüksek, olmasının yanı sıra deprem ve yangına dayanıklı olup, estetik görünüm ve her türlü fiziki konfor şartını düşük maliyetli olarak karşılayabilecek özelliklerde bir mühendislik malzemesidir.

Günümüz koşullarında yapısal ahşap; dünya genelinde özellikle gelişmiş ülkelerde müstakil ve toplu konut sektörü ile geniş açıklıklı yapılardan karayolu köprülerine ve son yıllarda çok katlı yapı teknolojilerine kadar her alanda yerini almış ve gelişimine devam etmektedir . Yapısal ahşap, ağaç kesimi ve dikiminin dengeli olarak planlandığı, sürdürülebilir bir ormancılık politikası ile üretim ve inşaat aşamalarında gerekli kalite ve koruma şartlarının yerine getirilmesi durumunda, çok avantajlı ve önemle dikkate alınması gereken bir malzemedir ve dünyada gün geçtikçe daha fazla kullanım alanı bulmakta ve daha fazla kullanılmaktadır.

Sürekli Deprem riski altı bulunan ABD ve Kanada da konutların ve eğitim binalarının yaklaşık %90 ı Ahşap taşıyıcı sistemli yapılardır. Yapısal ahşap, betonarme ve yapısal çelik sistemlere kıyasla, hafiflik ve kesit boyutları açısından etkin çözümler sunar. Bu nedenle, yapısal ahşap ile diğer taşıyıcı sistemlere kıyasla daha kısa sürede, depreme dayanıklı ve düşük maliyetli yapılar inşa etmek mümkündür.FULYA AHŞAP YAPILAR olarak;

İsteğinize uygun doğrultuda ahşap ile ilgili tüm çözümleri uygun maliyetle sunuyoruz. Söz verdiğimiz zamanda işimize başlıyor ve söz verdiğimiz zamanda işimizi teslim ediyoruz. İsteklerinizi küçük/büyük diye ayırt etmeden güler yüzle yapıyoruz. Yaptığımız işin arkasında duruyor montaj sonrasında  da gerektiğinde müdahale ederek mağdur olmanızı önlüyoruz. En önemli başarımız bizi tavsiye eden memnun müşterilerimizdir.Sitemizde kullandığımız tüm görseller kendi çalışmalarımıza aittir. İzinsiz kullanılması durumunda tüm haklarımız saklıdır.