Emprenye uygulamamızda Naturewood® grubunun Celcure C4 ve Celbronze ürünlerini kullanmaktayız.

 

Neden Naturewood® ?


 Naturewood® ürünlerindeki koruyucular, yaşamımızda hergün kullandığımız ürünlerde de bulunur. Doğal bir mineral olan bakır etkili ve çok kullanılan bir mantar öldürücüdür, kuaternar bileşikler ise ev temizliği dezenfektanlarında ve temizleyicilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Krom ve arsenik içermez.

 

 

ÖN KORUMA İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?


  • Ahşap malzeme işlem tankının içine alınır.
  • Vakum, tankın içindeki ve ahşap hücrelerindeki havayı çeker.
  • Celcure C4 çözeltisi tanka doldurulur.
  • Tanka basınç uygulanarak koruyucunun ahşaba işlemesi sağlanır.
  • Tanktaki sıvı boşaltılır ve fazlasını almak üzere son vakum uygulanır.
  • Ahşap malzeme şimdi Celcure C4 ön koruma maddesi ile korunmuştur.

 

 

CELCURE C4  ve CELBRONZE ÜRÜNLERİ ARASINDAKİ FARK NELERDİR?


 Naturewood® ürünlerinin başlangıçta yeşil bir görüntüsü vardır; bu zamanla doğal bir bal kahverengisine dönüşür. Uzun bir süre güneşe maruz kaldıktan sonra ise hoş bir gri renk alır.

Ön koruma işleminden geçmiş ahşabın kahverengi olması istenirse Celcure C4 çözeltisine iki değişik renkte Celbronze (Gold/Brown) ürünü eklenebilir.

 

 

Celbronze-160x160

Naturewood ürünleri örtücü veya şeffaf ürünler ile boyanabilir. Doğru ürünü seçmek için imalatçının tavsiyesine uyun. Hava koşullarından korunmayı arttırmak için yüzeye hava koşullarına dayanıklı bir ürün uygulayabilirsiniz. Açık havaya maruz kalan herhangi bir ahşap, önkorumalı olsa bile hava koşullarından korunmalıdır. Clear Water Repellent gibi kaliteli bir su itici veya Deck Stain gibi bir yarı-şeffaf boya uygulaması çok faydalı olacaktır.  Modern ve doğal bir görüntü elde etmek için Deck Oil kullanılabilir.